poniedziałek, 24 listopada 2008

Relacja z Warsjawa Eclipse Demo Camp 2008

Konferencja za nami, a informacji o niej niewiele.

Co się działo?
Comet, Bayeux i mechanizm Publish-Subscribe poprzez HTTP - Waldemar "waldi" Kot (Warszawa JUG) - Bardzo fajne wystąpienie. Przemyślane przykłady, no i bardzo ciekawy temat - jak tylko trafi się kiedyś taka potrzeba na pewno użyję takiego rozwiązania ;-)

Taking SQL IDEs from the Stone Age to the 21st century - Wassim Melhem (Eclipse Foundation) - Wassim opowiedział o rozwoju środowiska Eclipse RCP i o ciekawych produktach dostępu do bazy danych z firmy embarcadero

Przerwa obiadowa - po prostu żarełko, choć to pierwszy raz, kiedy zdarzyło mi się jeść kotleta z ziemniakami na sali wykładowej ;D

Czy Eclipse RCP mieści się w przeglądarce? - Jacek Pospychała (IBM Eclipse Support Center) - Świetna pokaz jak mocne do prototypowania może być eclipse RCP, gdzie prostą aplikację możemy przenieść z aplikacji desktop na webową w parę minut.

Telekomunikacja w Javie - kilka słów o konwergencji i usługach w telekomunikacji - Tomasz Zieleniewski (TouK) - a właściwie należałoby nazwać to wystąpienie "SIP Servlet vs. JAIN SLEE w wykonaniu Tomasz Zieleniewski vs. Waldemar Kot" ;-)
Większość sali nie była aż tak zainteresowana szczegółami, aczkolwiek dobrze, że znamy pewne wątpliwości wokół tego. Szkoda, że prowadzący pozwolił na takie zejście w bok z głównego tematu. Ogólnie dość interesująco, choć bardzo marketingowo.

Dojo Toolkit - AJAX szybko i przyjemnie - Łukasz Lenart (Warszawa JUG). Szybka i przyjemna prezentacji paru możliwości DOJO, jednak konkluzja nie zachęcała do użycia właśnie tego frameworka.

OSGi (Eclipse Equinox) + Spring Framework = Spring Dynamic Modules - Jacek Laskowski (Warszawa JUG) - To był warsztat. Szybko i konkretnie o OSGI. Wreszcie wiem, o co biega :) Czekam na więcej, szerzej i bardziej metodycznie.

Losowanie nagród czyli 4 licencje na JIDea, szkoda że nie trafiłem ;-) i jeden wyjazd na Jazoona do Zurychu, też szkoda że nie trafiłem. Ale 5 szczęśliwców jest.

Integracja - Po prostu Ciągła integracja jak przystało na dobre praktyki projektowe. Integracja zakończona udanym nightly buildem.

Pomimo dnia eclipsa na konferencji dostałem koszulkę z netbeansa, a na integracji można było pogadać z goścmi od Netbeans RCP :)

Bardzo miła sobota.

1 komentarz:

 1. Cześć,

  Dzięki za miłe słowa. Opis prezentowanych przykładów w prowadzonej przeze mnie sesji jest na jdn.pl (tutaj: http://jdn.pl/node/1620).

  Co do wystąpienia Tomka o "Telekomunikacji w Java" - oceniam je bardzo pozytywnie, za wyjątkiem jednego - wspomnianego przez Ciebie - wątku. W sumie _pobocznego_ wątku - w żadnym razie nie powinno to przyćmiewać bardzo dobrego wprowadzenia do zagadnień telco, które Tomek zrobił.
  Pewnie przyjdzie się mi to jednak jakoś na blogu skomentować...

  Pozdrawiam,
  Waldek Kot

  OdpowiedzUsuń